„A Transparency International szerint a CÖF kampányával együtt a Fidesz kétmilliárd forintot, vagyis a törvényben meghatározott limit kétszeresét költhette a kampányra. Vannak hasonló számításaik?
Egy elemzőnk éppen ezzel foglalkozik, és ő arra a megállapításra jutott, hogy a magyar szabályozás alapján elég könnyű elrejteni a költségeket, így egy-egy párt valós költéseit általában csak jóval a választások után ismerhetjük meg.
Önök is foglalkoznak vele, hogy a kormány a Fidesz-kampányra hajazó »tájékoztató akciót« indított, éppen a választási időszakban. A kormány és a Fidesz arra hivatkozik, hogy 2006-ban az akkori kormány ugyanezt tette, de az EBESZ-nek mégsem volt semmi kifogása ellene.
Hogy akkor mi történt pontosan, azt nem tudom, de most nem 2006, hanem 2014 van, nem azért vagyunk itt, hogy összehasonlításokat végezzünk korábbi kampányokkal, hanem hogy a mostanit elemezzük. Egyébként a Kúria is jogszabályellenesnek minősítette a kormány gyakorlatát.
Mit gondolnak a női jelöltek alacsony létszámáról?
Szomorú és sajnálatos, hogy ilyen alacsony, 8,6 százalékos a női képviselők aránya a magyar parlamentben, és ez minden bizonnyal még kevesebb lesz a választások után. A világ minden parlamentje és kormánya csak profitálhat abból, ha kiegyensúlyozott arányban vannak férfi és női tagjai. (...)
Mindkét oldal azzal vádolja a másikat, hogy csalásokra készül a választásokon. Erről mit gondol?
Természetesen egyik párt álláspontját sem akarom kommentálni, de annyit általában elmondhatok, hogy egy demokráciában nagyon fontos a bizalom, az ilyen vádak pedig alááshatják ezt az állampolgárokban. Ha a pártok nem politikájuk megismertetésére, a választók meggyőzésére koncentrálnak, hanem egymással harcolnak, az is rombolhatja a választásokkal szembeni bizalmat, és sokakat eltávolíthat a részvételtől.”